Detaily vedoucí ke komfortnímu bydlení

Pro kreativce se nabízí nespočet možností, jak často i s nulovými náklady vyzdobit byt, často jej i udělat praktičtějším.

Drobné doplňky dělají domov
Domov domovem dělá pocit tepla, vřelosti, místa, kde na nás čekají ti, koho máte rádi. Pokud člověk není obdivovatel moderního umění, daleko lépe se bude cítit se stěnami pokrytými společnými rodinnými fotkami. Dětské obrázky bydlení také rozveselí. Naopak strohé moderní umění obvykle na útulnosti ubírá. Vázička se sušenými kvítky má tentýž efekt.
obrazy nad gaučem
Drobné elektrospotřebiče, praktičnost
Ať už jde o rychlovarnou konvici, mikrovlnnou troubu či jiné kuchyňské náčiní a nádobí, nejedná se o drahé položky. Přesto právě tyto drobnosti používané v každodenním životě zlepšují celkový dojem z domova. Funkce by vždy měla převládat nad estetickou stránkou, malý roztomilý věšáček pětičlenné rodině stěží dobře poslouží. Stylová dečka naopak zimní večery zpříjemní jak po estetické, tak po praktické stránce.
Provozní nutnosti
Pokud to dispozice bytu nabízí, není dnes třeba zakrývat všechny trubky a dráty. Holý beton je jen pro extrémní nadšence, ale drobný nádech industriálního stylu je velmi praktický. Potrubí je snazší natřít výraznou barvou, než je pracně schovávat, i případná údržba je prostší. Industriální styl zároveň nabízí možnost využívat neortodoxních předmětů jako nábytku. Moderní nádech dodají i barevné vypínače.
elektrické rozvaděče
Nový účel starým věcem
Viděli jste už lustr ze starého hrnce, věšáky ze zohýbaných vidliček, košíčky uháčkované ze starých igelitek? Prakticky každá věc, která už dosloužila lze upravit a změnit smysl její existence. Je na zvážení každého, co je originálně šmrncovní, a co je už přes čáru. Nicméně produkovat méně odpadu, kupovat méně spotřebních věcí je dnes i kvůli špatné ekologické situaci v módě. A peněženka tento typ recyklace také ocení.

4/5 - (2 votes)