Volbou oleje 5w-40 nic nezkazíte

Abyste zvolili ten nejvhodnější motorový olej do Vašeho vozidla, nebo motorky, pak není nic jednoduššího, než si přečíst pokyny od výrobce. To je jednou jisté.
Ale vliv na výběr vhodného motorového oleje má také každodenní používání vozidla:
· krátké popojíždění po městě,
· nebo delší trasy.
· také pobyty v subtropických oblastech,
· nebo jízdu v zimním období.

Zase tak jednoduché to není. Nad tím se začněte zamýšlet, až budete řešit, zda máte nalít do motoru motorový olej 5w-40, nebo 5w30, nebo snad 10w40.
Máte-li nyní na výběr tři druhy motorových olejů, pak sáhněte po tom, kterým svému vozidlu neublížíte.
Co byste tedy měli vědět.
1. Motorový olej 10w40 je vhodný pro teplejší dny. Ale také do starších vozidel.
2. Motorový olej 5w30 zase není příliš vhodný do subtropických veder.
3. S motorovým olejem 5w-40 určitě budete více spokojeni v zimním období, kdy startování za studena a pár ujetých kilometrů ve stejném duchu Vaše vozidlo lehce zvládne. Ovšem i ve vedrech je tento motorový olej také velmi funkční. A proč? To ovlivňuje viskozita oleje.
Rozhodnutí už není tak složité
Když se tedy podíváte na velmi stručný popis, pak je Vám ihned jasné, že pro Váš vůz bude docela dost dobrý motorový olej 5w-40, kterým své vozidlo rozhodně nemůžete poškodit. Ba naopak. Můžete mu velmi pomoci.
Vyhněte se zadření ložisek na klikové hřídeli
Když budete chtít vyměnit motorový olej, rozhodně dbejte také pokynů výrobce. Pokud se čísla na motorových olejích budou příliš lišit, můžete svůj motor naprosto zlikvidovat. Zadření motoru zažil kdejaký motorista. A věřte, že to není žádná legrace!

Co říci závěrem
Pokud skutečně padne Vaše volba na olej 5w-40, pak se o motorovém oleji 5w-40 rozhodně ještě poraďte se svým servisním technikem. A také nahlédněte do papírů od výrobce. Jen tak naplano tam neudává pravidla.