Znáte houbu Reishi? Prodlouží vám život

Reishi je červenooranžová lesklá houba, která se česky nazývá lesklokorka lesklá. Dá se nalézt na pařezech, kořenech či kmenech listnatých stromů, především habrů a dubů, ale u nás v lesích ji běžně nenajdeme.
Houba obsahuje látky, které mají antioxidační účinky. Tyto látky pomáhají zpomalit proces stárnutí. Jedná se především o glykoproteiny, steroly, triterpeny, polysacharidy betaglukany a mnoho dalších.
houba na mechu
Přibližně od 60. let 20, století byly prováděny mnohé pokusy, které potvrdily její pozitivní účinky na lidské zdraví. Pomáhá zabíjet rakovinné buňky, brání rozvoji civilizačních nemocí, pomáhá v boji s cukrovkou, vysokým krevním tlakem, onemocněním jater a celkově reguluje imunitní systém. To znamená, že pokud je imunitní systém slabý, posílí ho a pokud reaguje nepřiměřeně, dokáže ho regulovat. Využívá se toho při alergiích nebo při autoimunitních onemocněních.
Dále pomáhá z těla vylučovat pesticidy, těžké kovy a další toxiny. Snižuje hladinu krevního cukru a podporuje činnost červených krvinek.
Podle tradiční čínské medicíny harmonizuje duši a má uklidňující účinek. Dá se tedy použít při lehkých depresích, stavech paniky či úzkosti a dokonce i při nespavosti.
houba reishi
Pouhý prášek z rozdrcené houby ovšem obvykle nepostačí. Je důležité prolomit bariéru z chitinu a tím poté z houby vytěžit maximum. Užívají se proto extrakty z této houby. Pro srovnání, v extraktech je polysacharidů až 50%, kdežto v sušeném prášku pouze max. 3%.
Houbu je nejlépe zakoupit ve formě kapslí. Normální denní dávka je u konkrétního produktu od MycoMedica 1-2 kapsle, ve zvýšené dávce lze užít až 10 kapslí denně. To je ovšem nutné konzultovat s lékařem či někým, kdo praktikuje čínskou medicínu. Balení obsahuje 90 kapslí a při normálních denních dávkách vám vydrží opravdu dlouho, takže i investované peníze se vyplatí. Jedno balení vás vyjde přibližně na 900 Kč.
Tip: Kapky pro posílení organismu:
·         1 lžíce sušené houby
·         1 lžíce sušené hlívy
·         1 lžíce sušené echinacey
·         1 lžíce kořene eleuterokoku
·         0,5l destilátu
Všechny přísady smíchejte a zalijte destilátem. Nechte 14 dní louhovat na teplém místě. Denně protřepávejte. Až bude vylouhované, přeceďte a užívejte max. 8 týdnů 2x denně přibližně 5ml.